Informace pro rodiče budoucích prvňáků

Vážení rodiče,

Vaše dítě se co nevidět stane žákem naší školy. Dovolte nám, abychom Vás touto cestou informovali, co Vaše dítě při nástupu do školy dostane, a co je třeba budoucím prvňáčkům připravit.

Již o prázdninách můžete pořídit:

- aktovku

- vybavené pouzdro: pastelky, 3 trojhranné tužky č. 2, ořezávátko, gumu, nůžky kulaté s jedním velkým a jedním malým otvorem pro prsty (pozor na rozlišení pravák-levák).

Pero nekupujte.

- složku na písmena ((na číslice nekupujte), podložku na skládání písmen

- plastovou obálku A4 na druk – 4x

- plastovou obálku A5 na druk – 2x

- uzavíratelný pytlík na lavici na výtvarné potřeby

- do Vv uzavíratelný kelímek, ubrus na lavici, zástěrku (triko), hadřík

- ručník s poutkem

- přezůvky s pevnou patou (nebo sandály z léta) + pytlík na uložení,

- převlečení do tělesné výchovy (tričko, kraťasy/tepláky/legíny, ponožky, cvičky nebo tenisky) + plátěný pytlík na uložení.

Pokud si nebudete s nákupem některých pomůcek jisti, můžete je dokoupit v září.

Přesnější informace obdržíte první den od třídních učitelů.

Všechny věci, včetně venkovní obuvi, prosím, dětem označte jménem nebo monogramem, abychom předešli zbytečným výměnám a nedorozuměním.

Prvňáčci dostanou od naší školy zdarma:

učebnice, pracovní sešity, velké vodové barvy, plastelínu, pákový pořadač na žákovské portfolio, mazací tabulku na nácvik psaní písmen a číslic, voskovky 12 ks, suchý pastel 12 ks, barevné papíry, box na svačinku.

Na slavnostní zahájení školního roku 2020/2021 se budeme těšit v úterý 1. září 2020. Proběhne v prvních třídách v 7.45 hodin (asi do 8.45). Škola bude otevřena 7.25.

Školní družina

Školní družina je určena především pro žáky 1. a 2. tříd. Přihlášku a informace o provozu školní družiny naleznete na stránkách školy www.zsmasa.cz (Ke stažení).

Ve školním roce 2020/2021 bude pracovat ve třech odděleních.

Pravidelná činnost školní družiny začíná ve středu 2. září 2020 v 6.00.

Školní jídelna

Informace o provozu školní jídelny a přihlášku ke stravování naleznete na stránkách školy (Školní jídelna, Ke stažení).

Vyplněnou přihlášku odevzdejte, prosím, v kanceláři školní jídelny již v srpnu

(vstup od hasičů).

Přejeme Vám i dětem příjemné prožití prázdnin, těšíme se na setkání a budoucí spolupráci.