Hurá, hurá už je tady zase (koronavirová) škola

25. květen 2020 je první školní den po dvouměsíční odmlce způsobené epidemií koronaviru. Na přechodu pro chodce stojí opět strážníci, ale žádné davy školáků se nekonají.

Osobní přítomnost žáků je dobrovolná, přihlásilo se jich 150. Děti, které zůstaly doma, budou nadále vzdělávány distančně. První školní den se obvykle nádvořím ozývá smích, dnes to jaksi není ono. Obličeje zakryté rouškami, které jsou prozatím povinné. Žáci jsou rozřazování do skupin maximálně po 15 žácích, aby se splnily hygienické normy. A tak přichází první zklamání, když se dítě nepotká se svou třídní učitelkou.

I prvňáčci museli být rozděleni, dbá se na to, aby byla dodržena norma – nepotkat se s těmi, kteří půjdou ještě odpoledne do družiny. Děti jsou  po karanténě trochu zaražené. Ve třídě si poctivě myjí ruce. Ale konečně se rozpovídaly, jak se těšily na kamarády a paní učitelku.

Začíná neobvyklý konec školního roku 2019/2020.

-emi-