Předvánoční Olomouc

Předvánoční Olomouc pro sedmáky

Začali jsme návštěvou Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, kde nám pan učitel Dedek, který zde studoval, ukázal Foucaultovo kyvadlo. Také jsme si prohlédli stezku s horninami.

Vyšli jsme na kopec do  Katedrály svatého Václava v gotickém slohu. Vzpomněli jsme si, jak jsme na podzim byli v Praze v Chrámu sv. Víta, ale tady žádný turista.

Na naší trase jsme mohli vidět: univerzity, opevnění hradeb,  olomoucký orloj v socialistickém realismu. Ten byl bohužel právě v rekonstrukci, ale na plátně, kterým ho přikryli, vyobrazili, jak zhruba vypadá. Je jediný na světě, protože na něm jsou netradiční postavičky - jako třeba chemik. Kolem morového sloupu na náměstí jsme si prošli vánoční trhy.  

Zjistili jsme, že v Olomouci je nejlepší vojenská nemocnice, protože město byla pevnost, také jsme se dozvěděli, že je tu velké množství škol. Olomouc nám připadá jako nádherné město. 

A náš výlet jsme završili v nákupním centru Šantovka. Výlet se nám moc líbil, myslíme, že to byl úžasný dárek na Vánoce.