Věděli jste, že Bystřice pod Hostýnem má letiště? Ano, žáci devátého ročníku bystřické ZŠ TGM ho dovedli vytvořit v prostorách kinosálu Sušil. Letenku obdrželi rodiče, pedagogové, příbuzní, přátelé… všichni,  kteří měli něco společného s jejich devítiletým působením na základní škole ZŠ TGM.   

„Dámy a pánové, vítejte na palubě letadla společnosti Masaryk´s airlines, poslední výzva pro cestující letu č. 2010 – 2019…“ ozvalo se úvodní hlášení. Na pódium přilétlo 50 pasažérů! Za zvuku motorů letadla se mohlo vzlétnout. Netradičním letem nás prováděli dva zkušení piloti, deváťáci Jan Mužný a Dominik Maliňák. Na palubě nás přivítali vzácní hosté - ředitel Masaryk´s airlines A. Hrycík společně s inspektorem civilního letectví -  starostou města Z. Pánkem.

Trasa letu byla pečlivě rozplánována, při mezipřistáních jsme se dostali dokonce až do dalekého Tokia, kde jsme na této mimořádné lince zhlédli mimořádné taneční vystoupení. Letecký personál zajistil průlet školní docházkou v podobě projekce prezentací fotek od 1. – do 9. třídy, velmi originálních, vtipných videí, ochladili jsme se vzpomínkou na měsíc únor, kdy jsme se podívali na sestřih toho nejlepšího ze školního plesu. Do kokpitu byli pozváni zástupci Spolku rodičů –H. Pacíková a Tomáš Horák, kteří předali ocenění za nejlepší slohové práce právě na téma školní ples.   

A bylo to tady! Museli jsme pomalu přistát nohama na zemi. Následovaly dojemné proslovy, slavnostní předávání vysvědčení a nastal čas loučení… Velmi příjemnou atmosféru celého letu dokreslil společný zpěv všech pasažérů…Celé letiště se připojilo ke zpěvu závěrečné písně…“Za 9 let“…snad budeme si umět zpívat…i nadále, při přestupu na jiný let! Své dojmy jsme si mohli sdělit v letištní hale, kde jsme si vychutnávali nejen výborné občerstvení, ale i poslední společné chvilky! 

Touto cestou ještě jednou děkujeme všem, kteří nám s tímto netradičním letem pomohli. Děkujeme učitelům a rodičům, kteří s námi tuto devítiletou cestu zvládli a stáli při nás i při občasných turbulencích. Přejeme všem úspěšný let životem!!!

Mgr. P. Kristová, Mgr. V. Kučerová