Pro rodiče 1. tříd 2019/2020

Vážení rodiče,

Vaše dítě se co nevidět stane žákem naší školy. Dovolte nám, abychom Vás touto cestou informovali o tom, co je třeba během následujících měsíců budoucím prvňáčkům připravit.

Pro děti můžete nakoupit a připravit již o prázdninách:

- aktovku,

- 3 trojhranné měkké tužky č. 2, 3,1

- zastruhovátko

- gumu, hadřík na mazání tabulky

- složku na písmena + podložku na skládání písmen

- plastovou obálku A4 na druk – 2x

- plastovou obálku A5 na druk – 1x

- uzavíratelný pytlík na lavici na výtvarné potřeby

- uzavíratelný kelímek do Vv

- suchý pastel 12 ks, KOH-I-NOOR

- do Vv ubrus na lavici, zástěrku (triko), hadřík

- 1 plochý štětec (č.12),

- nůžky kulaté s jedním velkým a jedním malým otvorem pro prsty (pozor na rozlišení pravák-levák)

- ručník s poutkem

- přezůvky s pevnou patou + pytlík na uložení,

- tělesná výchova (tričko, kraťasy/tepláky/legíny, ponožky, cvičky nebo tenisky) + plátěný pytlík na uložení.

Pokud si nebudete s nákupem některých pomůcek jisti, vše bude upřesněno v září.

Pera nekupujte, upřesníme na první třídní schůzce.

Prvňáci dostanou od školy zdarma: učebnice, pracovní sešity, sešity, velké vodovky, barvy anilinky, plastelínu, pákový pořadač na žákovské portfolio, tabulku na nácvik psaní písmen a číslic, box na svačinku, náčtrtník A4, štětec kulatý č. 6, 12, voskovky 24 ks

Informace o ostatních pomůckách, obalech na sešity atd. obdrží rodiče první školní den od třídních učitelů.

Všechny věci, včetně venkovní obuvi dětem označte, abychom se vyhnuli výměnám a zbytečným nedorozuměním.

Děkujeme.

Školní družina

Školní družina je určena v příštím školním roce především pro žáky 1. a 2. tříd. Zápisní lístek a informace o školní družině naleznete na stránkách školy www.zsmasa.cz (Ke stažení). Ve školním roce 2019/2020 bude mít 3 oddělení.

Pravidelná činnost školní družiny začíná v úterý 5. září v 6.00.

Školní jídelna

Informace o školní jídelně a přihlášku ke stravování naleznete na stránkách školy (Školní jídelna, Ke stažení).

Vyplněnou přihlášku odevzdejte prosím v kanceláři jídelny (vstup od hasičů)  v srpnu.

Přejeme Vám i dětem příjemné prožití prázdnin, těšíme se na setkání a budoucí spolupráci.

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 se uskuteční v pondělí 2. září 2019 v 7.45 až 8.30 hodin v prvních třídách, škola otevřena 7.25.

Aktovky s sebou :-)