Jak jsme vás 24. března informovali, naše družinka se zapojila do projektu „Lumpíkovo cestování družinkami napříč ČR“. Malý plyšový medvídek LUMPÍK z Ostravy postupně navštívil od konce ledna zatím 42 z 50 přihlášených školních družin. Někdy cestoval poštou, jindy byl převezen autem. Všude mu děti chystaly zajímavý program a dostal spoustu dárečků a obrázků.
Konečně dorazila naše plyšová medvědí celebrita v pátek 31. 5. do Bystřice pod Hostýnem. Lumpík tu s námi strávil krásné 2 dny ve školní družince a víkend u paní vychovatelky. Měl připravený bohatý program s dětmi, dál navštívil informační centrum (potřeboval letáčky o Bystřici), městskou policii (pomáhal udržovat pořádek ve městě), rybářské závody a zúčastnil se turistické vycházky - „Vítání ptačího zpěvu“. U paní vychovatelky se měl také jako v bavlnce - potkal spoustu plyšových kamarádů, pracoval na zahradě, jezdil na sekačce a navštívil dětské hřiště. Nechybělo ani vaření kávy a vydatná snídaně. V pondělí ještě stihl návštěvu ranní družinky, zašel s paní vychovatelkou do městské knihovny a pak nastalo velké loučení s dětmi. Paní vychovatelka se po družince vydala s Lumpíkem do Kroměříže a tam ho předala paní vychovatelce ze Zdounek. Lumpík dostal od nás spoustu dárků a dárečky jsme zaslali i dětem do Zdounek a do Ostravy. Celý jeho pobyt u nás jsme zapsali do deníku, který si veze medvídek s sebou. (zaznamenáno 10 stran)
Děkujeme paní vychovatelce Silvii Palkovské z Ostravy za báječný nápad s Lumpíkem. A to ještě není všechno, paní vychovatelka tuto cestu medvídka nahlásila do Pelehřimova a snad se nám podaří splnit rekord a získat pro naši družinku certifikát rekordmana.
Lumpíkova cesta má být ukončena 20. 6. v jeho domovské družince v Ostravě, tak snad to Lumpík zvládne. (děti totiž odcházejí dříve na prázdniny)
Kdo se chce dozvědět víc, hledejte na facebooku - Lumpíkovo cestování družinkami napříč ČR