IZS 2019

Dne 22.5. se v obci Popovice u Uherského Hradiště uskutečnila soutěž IZS.

Po brzkém vstávání a dlouhé cestě jsme dorazili do krásného areálu, kde nás přivítali studenti záchranářské školy ze Zlína.

Ke každému týmu byl přiřazen jeden student, který celý den dohlížel na jejich výsledky.

Soutěže se účastnila šestičlenná družstva 19 základních škol z celého Zlínského kraje.

Jednotlivé záchranné složky nachystaly 20 různých zajímavých disciplín – Policie ČR, Hasičský záchranný systém, Záchranná služba, Celní správa, Armáda ČR a BESIP.

Prohlédli jsme si a vyzkoušeli různé vybavení složek. Počasí nám nepřálo, ale i přes všechny překážky jsme se umístili na krásném 6. místě ze 187 …. Nejvíce se nám povedl hod granátem. Získali jsme důležité dovednosti, které můžeme uplatnit v životě. Díky tomu třeba zachráníme někomu život.