Bezpečná jízda na kole

Jaro je tady, děti to táhne ven a to je ten správný čas připomenout jim pravidla bezpečného chování při jízdě na kole, koloběžkách a kolečkových bruslích. Proto dnes mezi nás do družiny přišel strážník Městské policie Bystřice pod Hostýnem pan Tomáš Kukačka. Přivezl si s sebou jízdní kolo a s dětmi zopakoval povinnou výbavu i s názornou ukázkou. Také připomněl, jak má být správně nasazená helma, aby při pádu zabránila úrazu dětí. Své povídání pan Kukačka vhodně doplnil příběhy animované dopravní výchovy, kde nám dva tučňáci zopakovali pravidla bezpečné jízdy na kole. Na závěr dětem rozdal pracovní listy na zopakování povinné výbavy kola a dopravní omalovánky.

Doufáme, že si dnešní vyprávění vezmou děti k srdci a nebude docházet k žádným nehodám.