Noc s Andersenem v Kocourkově

Již desetkrát spaly děti namísto v postýlkách v městské knihovně. Takové noční dobrodružství znají v celé republice pod názvem Noc s Andersenem.

70. výročí nakladatelství Albatros přímo vybízelo k připomenutí kmenových autorů. Bystřické knihovnice a turistický oddíl Tom Pawnee vybrali Ondřeje Sekoru a opět připravili nezapomenutelný zážitek. Tentokrát se s dětmi ze ZŠ TGM vypravili do Kocourkova, kde mají podivuhodné nápady.

Už cesta z knihovny do zámku, kde zasedali kocourkovští radní a radnice, proběhla tak nějak po kocourkovsku, nejprve se několikrát obešla knihovna, pak se děti zamotaly v uličkách… V Kocourkově se všechno zašmodrchalo a děti napravují, co se dá. „A to je dobrý nápad,“ zaznělo několikrát od radních jménem Semtele, Halabala,  Přetrhdílo, Játakyrád nebo Hromdotoho.

Malým účastníkům se nejvíce líbilo, jak s vycpanými břichy plnili úkol a taky, jak si posvítili na závěrečné posvícení.

Další fotografie zde : https://www.rajce.net/a15945725

-emi-