Společenský ples aneb Po(řádný) školní mejdan

Řádný název Společenský ples, který se koná už 21 let, dodává večeru na vážnosti. „Děkujeme Spolku rodičů naší školy TGM, že tuto slavnost pořádá a my si tak můžeme ještě užít chvíle, kdy jsme všichni pohromadě, než půjdeme na přijímací zkoušky a odejdeme na střední,“ vzkázali deváťáci pořadatelům.

Po devíti letech už se znají skrz na skrz, ale tento večer se někteří ani nemohli poznat, jak jim to slušelo. Poctivě trénovali společenské tance, aby se předvedli na plesové polonéze. A najednou začala hrát hudba a oni si začínali počítat: dlouhý krátký krátký… a měli odtancováno, aplaus rodičů, učitelů, přátel. Celá ta snaha v hodinách tělocviku stála za to.

Večer přešel do noci, nálada se uvolnila, dvě muziky uspokojily všechny tance i zpěvu chtivé. Školní plesový mejdan zas až za rok.

-emi-