A pěkně jsme se na to vymódili, šatičky, nažehlené obleky, jako do divadla. Do divadla na fotbal? Ano, do Městského divadla Zlín, kde se přímo na jevišti čutalo do mičudy  pod dozorem otce Klabzuby.  Klabzubova jedenáctka, v podání hostujícího divadla Šumperk, pobavila kluky i holky 4., 5., 6., 7. tříd. 

Historii rodiny Klabzubů s 11 syny, z nichž otec vytvořil fotbalové mužstvo,  napsal Eduard Bass před sto lety. Prvorepublikový knižní hit se dočkal i filmového zpracování. Šumperským hercům se podařilo spojit sto let starý příběh se současným světem. Klabzubáci se utkali třeba s Messim a pokaždé zvítězili. Pobavila také reklama na pravou italskou pizzu nebo přímý vstup komentátorů.

Na představení jsme pochopili něco z fotbalového slangu. Ale hlavně nás Klabzubáci naučili, že bez poctivého tréninku to nepůjde a hrát fair play se vyplácí.

-emi-