V měsíci lednu se na 2. stupni soutěžilo v anglickém jazyce. Nejdříve 10. ledna změřili síly žáci 6. a 7. tříd. Nejlepší byl Dominik Galamboš ze 7.A, na druhém místě je Matek Kutěj ze 7.B a na třetím místě Jan Uruba ze 7.A. Na čtvrtém místě Jan Chlápek ze 6.A. 

Dále 15. ledna soutěžili žáci 8. a 9. tříd, celkem 10 žáků. Na prvním místě je Adéla Koláčková z 8.A, druhý je Tomáš Mozola z 9.B a na třetím místě se shodně umístili Mojmír Heryán z 9.A a Jakub Vysloužil z 9.B. Děkujeme i ostatním soutěžícím za solidní výkony. 

Tato konverzační soutěž není vůbec jednoduchá. Žáci se musí anglicky umět představit, pak bez přípravy hovořit na vybrané téma, odpovídat na záludné otázky poroty složené z vyučujících AJ a nakonec ještě popsat obrázek. Naši žáci prokázali, že se této výzvy nebojí a nejlepší z nich postupují do okresního kola, které proběhne v Kroměříži 6.února, tak jim přejeme hodně štěstí.

Mgr. Věra Kučerová