Vánoční florbalový turnaj jako zkouška z češtiny

Jak souvisí florbal s češtinou? Velice úzce, jak si mohli vyzkoušet zájemci o moderování celkem 12 zápasů školního turnaje, který tradičně pořádá pan učitel Dedek.

Hráči na palubovce i komentátoři za mikrofonem předvedli skvělý výkon.  Komentovat sportovní přenos totiž není procházka růžovou zahradou. Jen zkuste sledovat dění na hřiště a zároveň aktivně, aktuálně a docela i vtipně popsat dění divákům. Moderátoři musí znát pravidla hry a používat správné názvosloví, jakož i sportovní slang. Řečeno sportovní terminologií a potvrzeno slovy koučky - spíkři dostali ochozy do varu, žádní zelenáči.

Komentátoři vyvolali v hale fantastickou atmosféru. Nejlepší výkon (skoro jako Vichnar se Zárubou ) předvedla dvojice Dominik Maliňák a Jan Mužný. Díky jejich mluvenému slovu se vánoční florbalový turnaj stal sportovní událostí školního roku.  

-emi-