Republiková oslava s Čapkem

Výročí první republiky jsme si kromě jiného připomněli dílem Karla Čapka. Za tímto výchovným účelem jsme pozvali Divadélko pro školy z Hradce Králové. Objednali jsme představení s krycím názvem  Fenomén Karel Čapek. 

Fenomén znamená jev nebo zjev. Taky úkaz, ano tohle všechno bylo představení o Karlu Čapkovi, pedagogický úkaz! Nebylo jediného žáka, který by se nezamyslel nad takovým závažným učivem. Představení naprosto vybočující ze škatulky upjatá výchovná  klasika, zato přesně zapadající do  představy škola hrou.  

A věřte nebo ne, byla to nejlepší hodina literatury. Někteří dokonce žádali o prodloužení!

„Zábavné, boží, srandovní, žádná nuda.“

„Nejraději bych se kouknul na další ukázky.“

„Nečekala jsem, že to bude tak dobré a zábavné.“

„Jsou dost legrační, divím, se, že nezapomenou text. Určitě ať pokračují dál a  baví další lidi.“

„Po skončení jsem měla plno energie a radosti.“

„Přála bych si, abyste znovu přijeli,“ vzkazují žáci hercům.

 -emi-