Deváťáci odplouvají pod vlajkou ZŠ TGM

Slavnostní vyřazování žáků devátého ročníku v bystřické ZŠ TGM má pokaždé svůj příběh. Tentokrát se symbolicky končila devítiletá plavba mořem lidského poznání.

Diváci se nalodili na palubu školní flotily a vydali s deváťáky na společnou plavbu, nechali se unášet na vlnách nostalgie a prožili s nimi emoční vlnobití.  Součástí scénáře je i taneční vystoupení, žáci předvedli publiku excelentní valčík na palubě lodi a fosforeskující tanec kostlivců v podpalubí. Starosta města Zdeněk Pánek ocenil nejlepšího žáka 9. ročníku Jakuba Maťu za skvělou reprezentaci školy a studijní výsledky.

„Ještě nedávno to byli malí špunti na vodě a dnes už by řádili jako piráti z Karibiku. Ponorka nám nehrozila, jen občasná bouře. Byli jsme skvělá námořnická parta, ale už je v tom musím nechat plavat samotné. Právě mi odplouvají čtyři roky života,“ loučila se třídní učitelka Eva Mikešková.