V pořadí už naše deváté "Vítání ptačího zpěvu" se uskutečnilo v neděli 6. 5. 2018. Na tuto vycházku se zkušeným ornitologem p. Martinem Vymazalem se dostavilo 45 milovníků ptactva, aby uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Společně jsme se vydali z Brusného přes Slavkov zpět do Bystřice pod Hostýnem. Pan ornitolog Martin nám pověděl spoustu informací o ptáčcích, které jsme cestou pozorovali a poslouchali jejich zpěv. Dětem jsme zpestřili cestu křížovkami, luštěnkami a hádankami o ptáčcích. Za správné odpovědi děti dostaly drobné odměny - samolepky, odznáčky, záložky a cukrovinky.

Naše akce navázala na tradici založenou v roce 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Chorus Day, kde místní ornitologové přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu přicházející jaro.

Děkujeme všem účastníkům akce, že si udělali čas a přišli mezi nás.