Dobré vztahy, případně finanční obnos pro základní školu stály u zrodu tradice. Před dvaceti lety se konal první Společenský ples Spolku rodičů při ZŠ TGM. „Tehdy jsme dělali všechno na koleně, po známosti, chlebíčky doma v kuchyni, to by dneska neprošlo,“ vzpomněla tehdejší členka spolku Miroslava Symerská.

Jak odrůstaly děti, střídali se i rodiče, od počátku však jako hvězdy večera vystupovali deváťáci s polonézou. „I dnes zveme na parket to nejlepší, co  máme, naše mládí,“ uvedl předseda spolku Tomáš Horák poté, co jubilejní ples zahájil ředitel školy Alexandr Hrycík za přítomnosti starosty města.

Zahrála hudba a nejeden z párů měl chuť utéct. „Jakmile jsme v rytmu vykročili pravou nohou vpřed do sálu, polilo nás horko, kolik tu bylo lidí.  Začal jednoduchý valčík, pak hopsavá polka, následovalo blues, cha – cha… Všude se blýskaly blesky fotoaparátů a lidi nám tleskali jako diví, to nás nabilo dojmem, že jsme to tak dlouho nenacvičovali zbytečně. Děkujeme našim učitelům, bez kterých bychom nezvládli ani krůček,“ shodli se deváťáci. 

Všechny zkoušky se zúročily a ples pokračoval dál vlastním životem. „Když jsem viděla, jak je moje rodina šťastná a plné pozitivní energie, všechno ze mě spadlo. Užívali si ten večer naplno se mnou,“ smála se patnáctiletá Klára Pokusová.

Emoce prostupovaly skrz generace. „Vytáhla jsem kapesník hned, jak vpluli na parket. Byl to nejlepší ples, jaký jsem viděla, jako ples v Opeře. Vnučce to neskutečně slušelo,“ neskrývala dojetí Miluše Ogrodníková z Kroměříže. „Jsem rád, že jsme měli možnost se předvést před učiteli i rodiči trochu jinak, než nás znají,“ přiznal Josef Kužel.

Šlapání na obrovské sukně princeznovských šatů pak odstartovalo pořádnou trsačku. Zazněly peckové hity od známých kapel a zpěváků v podání hned dvou hudebních těles. „V tombole jsem sice žádnou cenu nevyhrál, ale za to v životě jsem vyhrál ty nejlepší spolužáky a rodinu. Byl to prostě nejlepší zážitek ze školy,“ zhodnotill svůj první ples Marek Janek.

 -emi-

 

 FOTOGALERIE

Průřez plesem https://www.rajce.net/a14956041

Generálka https://www.rajce.net/a14960890

Zahájení+program https://www.rajce.net/a14960899

Polonéza https://www.rajce.net/a14962926

Program+Kiks Brass https://www.rajce.net/a14963298

Tanec s rodiči https://www.rajce.net/a14963318

Společné foto+páry https://www.rajce.net/a14963330