Na druhém stupni jako každý rok opět proběhla soutěž o nejlepšího angličtináře. Letos poprvé proběhla soutěž i v kategorii I. A pro žáky 6. a 7. ročníků. Soutěžící v obou kategoriích musí anglicky povyprávět něco o sobě a pak hovořit bez přípravy na jedno z několika témat, což není vůbec nic jednoduchého. Dále musí být schopni reagovat na otázky zkoušejících. Hodnotí se výslovnost, gramatická správnost, pestrost slovní zásoby a kreativnost.

První místo v nižší kategorii vybojoval Marek Kutěj z 6.B, druhé Dominik Galamboš z 6.A a třetí Filip Málek ze 7.B. 

V kategorii II.A byla tentokrát tak vysoká úroveň, že jsme se rozhodli udělit hned dvě druhá i dvě třetí místa. Vítězem školního kola v této kategorii pro žáky 8. a 9. ročníků se stal Jan Dostál z 9.A, druhé místo patří Miriam Kotasové z 9.B a Jakubu Stiborovi z 9.A. Třetí místo obsadili Tomáš Mozola z 8.B a Mojmír Heryán z 8.A.

Vítězové postupují do okresního kola v Kroměříži, přejeme jim hodně štěstí. Ostatním účastníkům soutěže děkujeme a chválíme je za odvahu a přípravu na soutěž.

 

Mgr. Věra Kučerová