S komiksem komikem

S nadšením jsme využili nabídky Městské knihovny, která nám zprostředkovala Komiksový workshop. Osmáky doslova vyburcoval k vlastní tvorbě kreslíř Daniel Vydra.  

Než jsme se nadáli, měli jsme za sebou teorii – vše o historii komiksu, prezentace plná obrázků - jak jsme se poučili – panelů. Simpsonovi, Čtyřlístek nebo třeba Rychlé šípy na nás koukali skrz dataprojektor a my pátrali, jak dostat do bubliny vše potřebné. S Vydrou jsme se fakt nenudili. Sympatický autor prozradil, co má správný komiks obsahovat, aby čtenáře nadchl.

„Za vším stojí nápad, neobvyklá situace, absurdní rozuzlení, vtipná pointa,“ chrlil ze sebe a přidal rady: „Z papíru by měly zaznít ty zvuky, citoslovce, tady máte rozpracovaný komiks a zkuste to sami.“    

Hodně jsme se při tom nasmáli, výsledkem byl superkomiks, ale hlavně ta zábava u toho. Spolužáci perfektně zahráli předepsaný scénář, jejich obrázkový příběh obživl. Spousty vtipných převleků a scének zajistily fantastickou atmosféru. Workshop byl úžasný, náramně jsme si ho užili a rádi bychom si to zopakovali.