Divadlo v angličtině

V předvánočním čase jsme společně s osmáky a deváťáky navštívili Představeni Peter Black 3, zlínského Divadelního centra. Didaktická divadelní hra v anglickem jazyce byla volným pokračováním představení Peter Black 2 „A new beginning“ z loňského roku. Tak jako se předcházející představení tematicky zabývala „vrtkavostí života“ a situacemi spojenými s hledáním vhodného zaměstnání, v pokračovaní příběhu byl Peter Black vystaven další zkoušce. Jeho výchozí pozice není vůbec špatná. Má svoji lásku, svoji  práci, svůj iPhone a střechu nad hlavou a očividně mu nic nechybí. To platí do momentu, než se dozví, že se z něho stal dědic rodinného sídla. Jak se vypořádá s nabytou zodpovědností za rodinný majetek? Peter Black na vlastní kůži zažije, jaké to je mít po svém boku přátele a blízké lidi, kterým to pálí. Jak říká jedno přísloví: „S chutí do toho a půl je hotovo.“

Zajímavý příběh, anglický projev s použitím atraktívních dialektů, variabilní scéna, žánrově různorodá hudba a pestré herecké kreace jsme si opět užili a naučili se i spoustu nových anglických slovíček. 

Mgr. Věra Kučerová