Dnes a denně se setkáváme se zásahy těch, kteří zachraňují zdraví a životy lidí. Hasiči, policisté a záchranáři - všichni je známe, a nikdo je nechce poznat tváří v tvář při neštěstí. Mimořádná situace však může potkat kohokoli z nás. Proto se město Bystřice pod Hostýnem v rámci krizového řízení zaměřilo na prezentaci Integrovaného záchranného systému.

IZS je systém spolupráce složek záchranné služby, které pomáhají při řešení mimořádných situací. Jak co funguje, osahat si techniku a „pokecat“ se záchranáři, toho využili zejména děti školou povinné. S městskou policií měřily rychlost, u policejní zásahové jednotky vyzkoušely výzbroj, od zdravotníků se nechaly naoko ošetřit, u čtyřkolky Rescue - teamu vyslechly o záchraně lidí, kteří se v Hostýnských vrších dostali do potíží.

„K prevenci patří eliminace rizikového chování, ale když už se děti dostanou do problémů, je nutné včasné a správné přivolání pomoci,“ poznamenal hasič Aleš Fuksa. „Vytvořte si s rodiči domácí únikový plán a domluvte si svoje heslo, třeba - kdyby se něco stalo, potkáme s před domem u popelnic,“ radil preventista dětem.  

Řešení mimořádných situací tak bude i díky osvětě IZS klidnější.

-emi-