Vítáme vás na slavnostním rozloučení se školou. Vítejte v naší tančírně!“ tak zahájili program pro rodiče a představitele města žáci 9. ročníků ZŠ TGM.

Pod vedením autorky scénáře, učitelky Evy Mikeškové, připravili žáci pořad, za který by se nemuseli stydět ani v televizi. Scéna, moderátorské vstupy, choreografie, ozvučení i samotně předávání vysvědčení, to vše plynulo v kinosále přesně podle harmonogramu.

„Kdybychom měli popsat školní docházku, metaforicky -  byl by to jeden velký tanec. Tři taneční skupiny plné nadšených tanečníků nastoupily na taneční parket  a dnes nás čeká slavnostní prodloužená - náš devítiletý taneční kurz právě vrcholí. Protancovali jsme 9 let, roztancovali mozkové závity a prošoupali mnoho přezůvek, teď taneční párty už je pomalu u konce.  Ve školních tanečních jsme se naučili zvládat různé styly tance, jako češtinářský rokenrol, matematický rap, anglické blues, metalovou chemii, zeměpisné country tance, živočišnou biočaču, tělocvikářský hip hop. Naši taneční mistři nás naučili hýbat se v rytmu povinné školní docházky, od prvních tanečních krůčků až po zvládnutí složitějších figur. Někteří protancovali lehce, jiní museli tvrdě trénovat, ale všichni jsme vydrželi, dokud hudba hraje,“ uvedli deváťáci show v retro stylu.

Na účinkujících bylo vidět nadšení z vystupování, uvolněná atmosféra se projevila i v aplaudujícím publiku. Videoklipy, fotoprezentace, dokonce vlastní píseň věnovaná pedagogickému sboru, vyvolaly v hledišti ty správné emoce. „Nezapomenutelné, veselé, vtipné a dojemné zároveň… děkujeme moc!“ chválila maminka Naďa Málková.

Emoce neskrývala ani další maminka a zároveň učitelka Eva Mikešková. „Největší poděkování za přípravu rozloučení se základkou patří Barborce. Byl to náš společný projekt - spolupráce matky učitelky a dcery není vždy jednoduchá, ale tohle se nám fakt povedlo na 100 procent i díky jejím skvělým spolužákům!“