„Vítání ptačího zpěvu - za vlhami pestrými na Malou Lipovou“

V neděli 25. června se sešlo 31 milovníků přírody a ptactva v parčíku před hostincem – U Rybníčka se zkušeným ornitologem Mgr. Martinem Vymazalem. Společně jsme se pak vydali k nejmenší soukromé ptačí rezervaci České společnosti ornitologické. Jednalo se o malou opuštěnou pískovnu Malá Lipová, ve které jsme pozorovali hnízdění nejbarevnějších evropských ptáků – vlh pestrých. Dále jsme viděli břehule říční, různé druhy hmyzu a chráněnou rostlinu - vstavač vojenský. Pan ornitolog účastníkům akce předal v průběhu vycházky spoustu zajímavých informací.

Pro děti jsme měli připravené různé křížovky, doplňovačky, spojovačky a skládání názvů ptáků. Za své odpovědi obdržely děti spoustu odměn a cukrovinky.

Vycházka s ornitologem se opět velmi vydařila, podobné akce pořádáme ve spolupráci s ČSOP VIA Hulín, Moravským ornitologickým spolkem a Muzeem Komenského v Přerově

již od roku 2010.