Autorská literární soutěž pro mladé talenty Kroměřížská litera měla své slavnostní vyhlášení. V knihovně Kroměřížska se sešli ocenění autoři v kategorii próza, poezie a komiks. 2. místo v kategorii komiks získala Lucie Charvátová z 8. třídy. Na 3. místě v kategorii poezie se umístil Daniel Bareš z 9. třídy.

Děti do 15 let psaly na téma Dobré zprávy. Do letošního jubilejního ročníku přišlo 105 prací ze 14 základních škol okresu Kroměříž, tradičně se více zapojily dívky. Nejtěžší bylo vybrat vítěze kategorie próza 8. a 9. tříd. „ Dobrou zprávou pro mě bylo to, že je tolik šikovných dětí, které napsaly krásné básně, příběhy,“ sdělila Svatava Mášová, jedna z hodnotících. Tato kroměřížská básnířka před 30 lety Kroměřížskou literu založila.

Na vítěze jednotlivých kategorií čekal ještě kreativní workshop s výtvarnicí, děti si vytvořily vlastní deník.

-emi-