Letos si připomínáme 218. výročí od narození slavného dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena. Do dějin se zapsal jako jeden z největších světových pohádkářů, napsal 156 pohádek pro děti. U příležitosti jeho narození se každý rok konají akce na podporu dětského čtenářství pod názvem „Noc s Andersenem“, kterou pořádá i Městská knihovna Bystřice pod Hostýnem. Pravidelně jsme již několik let s dětmi z družinky na tuto akci zváni a těšíme se, jaké dobrodružství si pro nás paní knihovnice připraví.

V pátek 31. března se konal další ročník „Noci s Andersenem“.

33 dětí a 3 paní vychovatelky z naší družiny se ocitly v Dánsku, v hostinci „U vychechtaného delfína“, kde se potkaly s hostinskou a s námořníky. Ti jim vyprávěli příběh o „Malé mořské víle“ a prosili je, aby se všichni společně vydali do podmořského království, zachránit vílu, které hrozila záhuba. Děti si vyrobily papírové lodičky a ty jim pomohly přenést se na místo, kde plněním úkolů měly mořskou vílu zachránit.

A jak to všechno dopadlo? Můžete se těšit na další příspěvek.

Foto: Návštěva hostince a příprava na přechod do podmořského království.

Více foteček z knihovny na:

https://knihovnabph.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem_a_Malou_morskou_vilou_2023/?