Vážení rodiče,

 

v období od 3. do 16. ledna 2022 bude ve škole probíhat pravidelné preventivní screeningové testování žáků s frekvencí 2 x týdně, vždy v pondělí a čtvrtek.

Od 17. ledna 2022 bude testování probíhat v pondělí nebo první vyučovací den v týdnu, po dobu platnosti mimořádného opatření. Pokud dítě nebo žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale dostaví se na vyučování později (nebo jiný den), provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu. 

 

Testování podstupují všichni žáci, tedy i ti očkování a po prodělaném onemocnění COVID-19.  

 

Testovat se nemusí žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. Takový test nahrazuje pouze ty termíny testování ve škole, při kterých je výsledek testu stále platný (tedy 72 hodin od PCR a 24 hodin od antigenního testu). 

 

Žáci, kterým výjde ve škole pozitivní anigenní test, se mohou nechat otestovat PCR testem v Bystřici na zámku v úterý nebo ve čtvrtek od 7.00 do 11.00.

 

Mgr. Petr Krist  

 

Leták pro rodiče