CYKLISTICKÉ ZKOUŠKY 

 

Minulý rok jsme měli dělat zkoušky cyklisty, ale přišel covid19 a zkoušky se zrušily. Začátkem června nám paní učitelka řekla, že test, jak se stát cyklistou bude ve čtvrtek 17.6. 2021. Měly jsme na to pouhé dva týdny. Skoro každý den jsme měly dopravní výchovu a mě to zrovna nebavilo. Najednou přišel čtvrtek, ráno jsme jeli autobusem na dopravní hřiště do Loukova, kde nás čekal pan učitel. Jako první jsme si říkaly nějaké věci ohledně testu, potom přinesl tabulky, kde byli různé obrázky třeba: jaké mít vybavení nakole, křižovatky, značky atd. To byla teoretická příprava, poté přišla ta část praktická, šli jsme dát značky na hřiště. Byla jsem v první skupině a dělala jsem jako první test na papír. Test nebyl vůbec těžký, ale měla sem tam 1 chybu. Když jsem zvládla test, tak šla naše skupina jezdit. Hodně mě to bavilo, ale na kole jsem jezdila opatrně. Jak to všichni zvládli, tak bylo vyhlášení výsledků. Měla jsem 1 chybu v testu, ale v jízdách žádnou a k tomu jsem byla pochválena. Tak jsem pyšná, že jsem se stala cyklistou i s průkazkou. Přeji všem šťastnou cestu……. 

 

ELIŠKA WINKLEROVÁ 

 

foto