Na samém sklonku distanční výuky měli žáci ZŠ TGM příležitost zúčastnit se workshopu, který připravila společnost Paměť národa školám.

Děti se interaktivní formou seznámily se základy konceptu lidských práv prostřednictvím příběhů pamětníků totalit dvacátého století. Učily se rozpoznávat porušování lidských práv na příběhu konkrétního člověka. Diskutovaly o významu základních lidských práv a svobod a argumentovaly, proč je pro ně osobně jejich zachovávání důležité.

„Mysleli jsme si, že to bude nuda, ale byli jsme mile překvapeni. Přesně tak bychom si představovali hodiny dějepisu ve škole. Bylo fajn, že povídal i někdo jiný než paní učitelka. Uvítali bychom více takových aktivit, abychom na ně měli ve výuce více času,“ shodli se osmáci.

On line prostředí bylo výhodné v možnostech propojení, ale určitě chceme v příštím školním roce zažít přímé setkání s lektory ze společnosti Postbellum nebo dokonce s pamětníky.

Děkujeme Městu Bystřice pod Hostýnem za finanční podporu.

-emi-